SIR ELTON vs. BAD BOY GEORGE

Elton John vil "hjælpe" George Michael, men kun hvis han ønsker det.

I rammen af en bramfri interview med George Michael (til højre i billedet) faldt også nogle ord omkring hans ældre kollega, Elton John (til venstre).

Den tidligere Wham!-sanger stak således en smule til den aldrende Sir, ved at hævde, at Elton John er anmasende med henblik på sin hjælp.

"Elton vil ikke være glad, indtil jeg banker på hans dør midt om natten og siger: Please, please, hjælp mig, Elton. Tag mig til afvænningsklinikken. It's not going to happen."

Nu melder "den hjælpende hånds hjælpende hånd" sig imidlertid ind i debatten, Elton Johns ægtemand David Furnish udtaler:

"George bliver nød til at ville hjælpe sig selv, og hvis han vil have hjælp, så er vi her for ham. Hvis han ikke vil have hjælp, så er det hans valg, og hvis han ikke tror, at han har brug for hjælp, så er det også fint."

Det lyder så rent udsagt ikke specielt anmasende og mere som en reserveret med høfligt udstrakt hånd, fremfor en irriterende hjælpende hånd.

David Furnish lægger dog ikke skjul på, at George Michaels venner bliver ved med at ringe til parret, for at fortælle dem, hvor slemt det står til med henblik på hans stofmisbrug og forkærlighed for uforpligtende sex med skiftende partnere.

Læs om George Michaels holdning til disse to behov i linket 'George Michael indrømmer', til venstre.


 

MusikNyt -

onsdag 09 dec 09

 

KOMMENTARER
Ingen kommentarer
Skriv din kommentar her
Flash is required!
DUFFY - MERCY LIVE

ingen nyheder i denne liste

Copyright © 2008 Musiknyt.dk | Alle rettigheder er reserveret | Vilkår og betingelser | Kontakt
Musikken på denne hjemmeside er stillet til rådighed med tilladelse fra KODA og NCB